Neohodnotené

Dark Berries 30 g

Organická čajová zmes, ktorá si vás získa svojou intenzívnou chuťou bobuľového ovocia doplnenou o červenú repu a detoxikačný ibištek.

Skladom (25 ks)
Kód: V125
Značka: AVITA
€5,90
Kategória: ORGANICKÉ OVOCNÉ ČAJE
Hmotnosť: 0.03 kg
Dark Berries 30 g kolaz
Novinka Tip

Tajomstvom fantastickej chuti našich organických čajov sú celé čajové lístky, celé kúsky ovocia a vybrané koreniny – ide o suroviny najvyššej kvality vyberané pod odborným dohľadom najlepších čajových baristov. Navyše neobsahujú kofeín – sú tak vhodné aj pre deti.

Výroba našich organických čajov dodržiava najvyššie štandardy kvality, čo potvrdzuje aj najprísnejšia európska bio certifikácia.

Organická čajová zmes, ktorá si vás získa svojou intenzívnou chuťou bobuľového ovocia doplnenou o červenú repu a detoxikačný ibištek.

V zmesi sa snúbi lahodná ovocná chuť celých kúskov jablka, červenej repy, čiernej bazy, lesných čučoriedok, černíc a červených ríbezlí s mierne kyslastou chuťou ibišteka a šípok. Zmes je doplnená o liečivý slez a sladké datele.

Ako si správne pripraviť čaj?

Caj piktogram mnozstvoCaj piktogram teploty vodyCaj piktogram dlzka luhovania

Na teplote vody záleží

Každý čaj sa lúhuje pri inej teplote. Čím menej je list zoxidovaný, tým nižšia musí byť teplota. Preto prvá vec pri príprave čaju je ohriatie vody na správnu teplotu podľa typu čaju:

  • biely čaj – 70 °C
  • zelený čaj 80 – 85 °C
  • čierny čaj 95 - 100 °C

Prečo je teplota vody dôležitá? Ak napríklad lúhujete zelený čaj pri teplote čierneho čaju, je dosť pravdepodobné, že spálite čajové listy a výsledný čaj bude mať nepríjemnú chuť. Ak lúhujete čierny čaj pri nižšej teplote ako je potrebná, z čaju nevylúhujete všetky dôležité živiny, ktoré obsahuje.

Použite čajový filter alebo vrecúško

Kým sa voda zohreje, pripravte si presné množstvo čaju, ktorý sa chystáte lúhovať. Na lúhovanie môžete použiť kovové či papierové filtre alebo vrecúška.

Je naozaj dôležité aby ste na každý čaj použili správne množstvo. Príliš veľa čaju totiž spôsobí, že výsledný čaj bude príliš koncentrovaný a silný, zatiaľ čo pri použití príliš malého množstva čajovej zmesi získame čaj bez chuti.

Lúhujte dostatočne dlho

Čaj by ste mali zalievať pomaly a naozaj dôsledne sledovať čas lúhovania - je veľmi dôležité, aby čajové listy neboli v kontakte s vodou dlhšie, ako je potrebné.

Čas lúhovania sa tiež líši podľa typu čaju, napríklad biele a zelené čaje, alebo aj niektoré čaje Oolong majú kratší čas lúhovania, čierny čaj alebo čaj Pu Erh je zas potrebné lúhovať dlhšie.

Dobrú chuť!

Po uplynutí potrebnej doby lúhovania vyberte filter alebo vrecúško s čajovou zmesou a podávajte. Teraz si už len stačí vychutnať skvelú šálku čaju.

 

ZLOŽENIE:
Jablko, červená repa, ibištek, šípky, datle (datle, ryžová múka), baza čierna, bobule sultánky (bobule sultánky, rastlinný olej), prírodná aróma, lesné čučoriedky, černice, červené ríbezle, slez. Prémiová čajová zmes s prírodnou príchuťou a zložkami pochádzajúcimi z trvalo udržateľného pestovania.

 

Priemerne obsahuje 100 ml čaju*

Energia

9 kJ
2 kcal

tuky

< 0,1 g

cukry

< 0,1 g

z ktorých nasýti

< 0,1 g

proteín

< 0,1 g

sacharidy

< 0,1 g

sodík

< 0,1 g


*  na báze nálevu 3 g čaju zaliateho 200 ml vody na 7 minút.

 

OBSAH BALENIA: 30 g

 

UPOZORNENIE: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 Caj bio_1Hand MadeEthical

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: