105 hodnotení

Blueiron deti

Každá lyžička BLUEIRON deti je plná železa, ktoré prispieva k rozvoju kognitívnych funkcií detí. Železo spolu s vitamínom C napomáhajú správnemu fungovaniu imunitného systému. Deti si zamilujú výbornú chuť severských čučoriedok bez záťaže žalúdka.

Skladom (73 ks)
Kód: V083
Značka: BLUEIRON
€14,90
Kategória: DETI
Hmotnosť: 0.3 kg
Blueiron deti imunita
Novinka Tip

Železo patrí k základným mikroživinám, ktoré hrajú dôležitú úlohu vo vývoji. Nachádza sa v každej bunke ľudského tela a podieľa sa na mnohých životne dôležitých procesoch v organizme. U detí je železo zodpovedné za správny neurokognitívny vývoj.

Faktory ako nízka pôrodná hmotnosť, nedostatočne pestrá strava chudobná na železo, či nízke vstrebávanie železa v žalúdku a črevách môžu viesť k nedostatku železa v organizme detí. Ten sa prejavuje bledou pleťou, sliznicami a nechtovými lôžkami, búšením srdca či zrýchleným pulzom. Deti bývajú unavené, nedokážu sa sústrediť, dokonca môžu trpieť mdlobami. Ďalším príznakom nedostatku železa u detí sú krvácajúce afty.

Rodičia by tieto príznaky nemali podceňovať, pretože dlhodobý nedostatok železa u malých detí môže spôsobiť pomalší psychomotorický vývoj, rast a zvýšenú náchylnosť na infekčné ochorenia.

Železo v BLUEIRON deti je doplnené o vitamín C a D3, ktorý zvyšuje jeho vstrebateľnosť a zároveň podporuje imunitný systém.

 

Produkt BLUEIRON deti je vyhľadávaný pre tieto účinky:

  • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie a zvyšuje pozornosť,
  • prispieva k správnemu kognitívnemu rozvoju detí,
  • je nevyhnutné pre správnu tvorbu červených krviniek a hemoglobínu,
  • podporuje správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie,
  • podporuje správny prenos kyslíka v tele,
  • prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému detí.

 

DÁVKOVANIE:
deti do 1 roka: 1x denne 2 mg/kg (po konzultácii s doktorom)
deti od 1 – 10 rokov: 1x denne 5 ml
deti od 10 rokov: 1x denne 10 mlZLOŽENIE:

 

Obsah v 10 ml

RVH%

Železo    

10 mg

100 %

Vitamín C           

40 mg

50 %

Vitamín D3

10 μg

67 %

RVH% - referenčná výživová hodnota

 

Zloženie:
Voda, hrušková šťava z koncentrátu (20 %), prírodný čučoriedkový koncentrát a aróma, vitamín C (kyselina askorbová), železo redukované, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), zahusťovadlo (xantánová guma), konzervačná látka (sorban draselný).

Obsah balenia: 250 ml

Upozornenie:
Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C. Po otvorení uchovávajte pri izbovej teplote a spotrebujte do 3 mesiacov. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: