3 hodnotenia

Betaglukan plus

BETAGLUKAN PLUS je komplexná podpora imunity, ktorá môže byť najsilnejším spojencom zdravia a pohody vás i vášho dieťaťa.

Skladom (23 ks)
Kód: V106
Značka: AVITA
€29
Kategória: IMUNITA
Hmotnosť: 0.4 kg
Betaglukan komplexná podpora imunity
Novinka Tip

Betaglukány sú skupinou biologicky aktívnych vlákien alebo polysacharidov z prírodných zdrojov s preukázaným medicínskym významom. Ľudské telo nedokáže produkovať betaglukány prirodzene, jediný spôsob, ako získať tieto polysacharidy, je prostredníctvom vonkajších zdrojov potravín. Najčastejšie sú získavané z rôznych druhov húb, kvasiniek (vrátane pekárenských kvasníc) a obilia.

Klinické prínosy betaglukánu boli skúmané a preukázané počas uplynulých 50 rokov v mnohých klinických štúdiách. Vďaka rôznorodosti má betaglukán využitie v rôznych oblastiach: pomáha napríklad zmierniť  respiračné symptómy, kontroluje glykémiu, pomáha znížiť cholesterol, je nápomocný pri hojení rán a zlepšuje spánkový režim a fyzickú odolnosť.

Je známe, že betaglukány majú imunomodulačné účinky. Dokážu stimulovať a aktivovať imunitné bunky v krvi (T-lymfocyty a makrofágy), preto sú využiteľné nielen v prevencii, ale aj liečbe vírusových či bakteriálnych ochorení. Rozvoj imunitného systému už v detstve pomáha znižovať riziko akútnych infekcií v detstve, ale môže mať vplyv aj na celoživotné zdravie.

Betaglukány sú rovnako účinné aj pri prevencii zápalov močových ciest a gynekologických infekcií.

Vedecké štúdie potvrdili, že betaglukány sú vhodné aj ako doplnková liečba pri alergii s prejavmi v oblasti respiračného systému, ale aj pri kožných prejavoch alergie.

Betaglukány je možné užívať dlhodobo, najmä pri zníženej imunite a opakovaných respiračných infekciách spojených s užívaním antibiotík. Viaceré štúdie preukázali, že beta glukány pomáhajú telu bojovať s baktériami, ktoré sú odolné voči liečbe antibiotikami, ako aj s vírusmi, ktoré spôsobujú infekcie horných dýchacích ciest.

Produkt BETAGLUKAN PLUS je doplnený o zinok a vitamín D3. Zinok je minerál nevyhnutný pre správnu funkciu buniek imunitného systému - zvyšuje aktivitu T-lymfocytov a NK buniek, ktoré likvidujú vírusy. Rovnako aj vitamín D3 posilňuje imunitný systém a zvyšuje ochranu horných dýchacích ciest. Okrem toho deti chráni pred poruchami vývoja kostí.

 

Produkt BETAGLUKAN PLUS je vyhľadávaný pre tieto účinky:

  • posilnenie imunity a rozvoj imunitného systému v detstve – produkt je určený pre deti od 3 rokov,
  • prevencia a liečba vírusových a bakteriálnych ochorení,
  • protizápalové účinky,
  • prevencia zápalov močových ciest,
  • prevencia gynekologických infekcií,
  • antialergické účinky.

 

DÁVKOVANIE: 1 ml roztoku na 5 kg telesnej hmotnosti 1 x denne

 

OBSAH BALENIA: 200 ml

 

SPRÁVNE UŽÍVANIE:
Jednu dávku lipozomálneho roztoku dajte do 1 dcl, napr. džúsu, vody alebo čaju, prípadne iného obľúbeného nápoja a vypite.


ZLOŽENIE:
demineralizovaná voda, lecitín slnečnicový geneticky nemodifikovaný, vitamin C (kyselina L askorbová), 1,3/1,6 glukán z hlivy ustricovej, Zn (glukónan zinočnatý), D3 (cholekalciferol), konzervačná látka sorban draselný, antioxidat L-askorbát sódny, prírodný konzervant z rastlín.

 

 

Obsah v 1 ml

RVH %

Lecitín slnečnicový

40 mg

*

vitamin C (kyselina L askorbová)

30 mg

43 %

1,3/1,6 glukán z hlivy ustricovej

15 mg

*

Zn (glukónan zinočnatý)

1 mg

20 %

D3 (cholekalciferol)

3 mcg (120IU)

25 %


RVH % - referenčná výživová hodnota      *  RVH nebola stanovená

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY v 100 ml:

Energetická hodnota: 168 kJ/40,4 kcal
Tuky (g): 3,78
- z toho nasýtené (g): 0,44
Sacharidy (g): 2,62
- z toho cukry (g): 0,08
Bielkoviny (g): 0,1

 

UPOZORNENIE:
Nesmú užívať ľudia s transplantovanými orgánmi a užívajúci imunosupresíva. Nevhodné pre deti do 3 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte na suchom a tmavom mieste, pri teplote od 2 do 25 °C. Odporúčame po celú dobu skladovať v chladničke, po otvorení spotrebujte do 30 dní.


Vyrobené:
na Slovensku

 Artboard 3@3xArtboard 6@3xArtboard 4@3x

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: