101 hodnotení

Vitakids Multi

Lipozomálny multivitamín, ktorý vašim deťom dodá tie najdôležitejšie látky pre správne fungovanie ich imunitného a nervového systému i mozgu a podporí ich zdravý duševný vývin.    

Skladom (30 ks)
Kód: V084
Značka: AVITA
€29
Kategória: DETI
Hmotnosť: 0.4 kg
Vitakids Multi energia, zdravý vývin kostí a zubov
Novinka Tip

Náš lipozomálny multivitamín pre deti bol vyvinutý tak, aby v sebe kombinoval tie najdôležitejšie vitamíny, minerály a stopové prvky pre maximálnu vstrebateľnosť v detskom organizme. Jeho pravidelné užívanie zabezpečuje deťom prísun najdôležitejších látok pre správne fungovanie imunitného systému, mozgu a ďalších dôležitých orgánov.

Vitamín C prispieva aj k správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie. U deti, ktoré majú veľa pohybu a zároveň bývajú často unavené, môže byť nedostatok energie signálom toho, že ich telo nemá dostatok vitamínu C.
Vitamín C je tiež potrebný pre správne fungovanie nervového systému, podporuje zdravie chrupaviek, kostí a zubov. Navyše podporuje imunitný systém a vstrebávanie železa.

Železo patrí k základným mikroživinám, ktoré hrajú dôležitú úlohu vo vývoji. U detí je železo zodpovedné za správny neurokognitívny vývoj. Ak je dieťa príliš často unavené, nedokáže sa sústrediť, má bledú pokožku a nechutí mu jesť, môže to byť signál, že zo stravy neprijíma dostatok železa. Tento stav je potrebné okamžite riešiť, pretože dlhodobý nedostatok železa (anémia) u malých detí môže spôsobiť ich pomalší psychomotorický vývoj, rast a zvýšenú náchylnosť na infekčné ochorenia.

Dostatočná hladina vápnika v detskom organizme je kľúčová pre zdravie kostí a zubov. Zdravie pohybového aparátu sa buduje už v detstve. Pre jeho správny vývoj sú potrebné dve veci – pravidelný pohyb a dostatočná hladina vápnikavitamínov D3 a K2 v organizme.

Nedostatočná hladina vitamínu D3 ohrozuje deti omnoho viac, ako dospelých. Imunitný systém u detí sa vyvíja len postupne a pomaly, vitamín D je potrebné bábätkám dopĺňať už od narodenia. Okrem podpory obranyschopnosti detského organizmu tak v rámci prevencie pomôžete deťom so správnym vývojom kostí. Vitamín D3 spolu s vápnikom a fosforom podporuje správny vývoj lebečných kostí, zdravý rast zubov a tiež budovanie normálnej klenby podnebia.

Magnézium zodpovedá za správne fungovanie nervového systému a svalovú činnosť. Podporuje zdravý vývin kostí a zubov, čo je pre rast detí nesmierne dôležité. Vitamín B6 podporuje vstrebávanie horčíka a rovnako je dôležitý pre správnu funkciu nervového systému.

Vitakids multi ďalej obsahuje stopové prvky zinok a selén, ktorých spojenie nielen podporuje imunitný systém, ale súčasne pozitívne vplýva na zdravie pokožky, očí, vlasov i nechtov. Zdravý duševný a fyzický vývoj a správnu funkciu štítnej žľazy deťom zabezpečí jód.

Lipozomálny multivitamín Vitakid multi obsahuje vitamíny skupiny B, ktoré ovplyvňujú celý rad procesov v tele a mnohé z nich prispievajú k správnemu fungovaniu nervovej sústavy a zdravému duševnému vývoju.

Produkt VITAKIDS MULTI je vyhľadávaný pre tieto účinky:

  • podporuje obranyschopnosť detského organizmu,
  • prispieva k správnej tvorbe energie,
  • podporuje zdravý vývin kostí a zubov,
  • podporuje zdravé fungovanie nervového systému a zdravý duševný vývin dieťaťa.

 

SPRÁVNE UŽÍVANIE: Jednu dávku lipozomálneho roztoku dajte do 1 dcl, napr. džúsu, vody alebo čaju a vypite. Nepite čistý koncentrát.

DÁVKOVANIE: 

deti 3-6 rokov: 1 x 5 ml (čajová lyžička)
deti od 6 rokov: 2 x 5 ml
tehotné a dojčiace 2 x 5 ml

POČET DÁVOK V BALENÍ: 20

OBSAH BALENIA: 200 ml

 

ZLOŽENIE: demineralizovaná voda, slnečnicový lecitín (geneticky nemodifikovaný), kyselina L-askorbová, mliečnan vápenatý, dicitrát trihorečnatý, nikotínamid, D-alfa-tokoferol, glukónan zinočnatý, železo, D-pantotenát vápenatý, riboflavín, tiamínmononitrát, pyridoxínhydrochlorid, 5MTHF-glukozamín, jodid draselný, selenometionín, biotín, metylkobalamín, cholekalciferol, konzervačná látka (sorban draselný), antioxidant (L-askorbát sodný)

 

 Obsah živín:

Obsah v 5 ml

Obsah v 10 ml

(t.j. v dennej dávke)

*% RVH

lecitín slnečnicový

100 mg

200 mg

vitamín C (kyselina

L-askorbová)

50 mg

100 mg

125%

vápnik (mliečnan vápenatý)

50 mg

100 mg

14,3%

magnézium (dicitrát trihorečnatý)

37,5 mg

75 mg

37,5%

vitamín B3 (nikotínamid)

5,4 mg

10,8 mg

90%

vitamín E (D-alfa-tokoferol)

4 mg

8 mg

80%

zinok (glukónan zinočnatý)

2,5 mg

5 mg

71,4%

železo

2,5 mg

5 mg

50%

vitamín B5(D-pantotenát vápenatý)

1,98 mg

3,96 mg

79,2%

vitamín B2 (riboflavín)

0,4 mg

0,8 mg

57,2%

vitamín B1 (tiamínmononitrát)

0,28 mg

0,57 mg

57%

vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid)

0,27 mg

0,54 mg

45%

vitamín B9 (kyselina listová,
5MTHF-glukozamín)

150 μg

300 μg

120%

jód (jodid draselný)

60 μg

120 μg

100%

selén (selénometionín)

7,5 μg

15 μg

42,9%

vitamín B7 (biotín)

20 μg

40 μg

80%

vitamín B12 (metylkobalamín)

5,4 μg

10,8 μg

599%

vitamín D3 (cholekalciferol)

5 μg

10 μg

200%

 
* % referenčnej výživovvej hodnoty         – nebolo stanovené

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY v 100 ml:

Energetická hodnota 208,4 kJ/53,6 kcal

Tuky (g) 1,89

- z toho nasýtené (g) 0,22

Sacharidy (g) 5,98

- z toho cukry (g) 0,04

Bielkoviny (g) 0,16

 

UPOZORNENIE: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí.  Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte na suchom a tmavom mieste,  pri teplote od 2 do 25 °C. Odporúčame po celú dobu skladovať v chladničke, po otvorení spotrebujte do 30 dní. Produkt po otvorení časom stmavne oproti farbe úplne nového produktu, lebo po otvorení začne oxidovať, je tam množstvo vitamínov. To stmavnutie má za následok najmä železo. Oxidácia je prirodzený proces, keď sa stretne akýkoľvek minerál s kyslíkom. Nový produkt je chránený ochranou atmosférou a keď sa otvorí, ochranný plyn už nepôsobí. Zmena farby po otvorení nie je na závadu.

Vyrobené: na Slovensku

Piktogram kvality: 

Artboard 3@3xArtboard 4@3xArtboard 6@3x

 

 

Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora 2.11.2023 15:42
Dobry den, kolko mesiacov kontinualne sa moze Vitakids multi uzivat? Je tam nejake obmedzenie?
Odpovedať