10 hodnotení

VITAMIN D3 LIPOSOMAL PLUS

Prírodný vitamín D3 z lišajníka islandského s mimoriadne vysokou vstrebateľnosťou. Lipozomálna forma vitamínu D3 (nazývaného aj slnečný vitamín) je najčistejšia, prírodná, vegánska forma vitamínu D3 na Slovensku s vyše 90 % vstrebateľnosťou.

Skladom (> 5 ks)
Kód: V042
€29
Kategória: PRODUKTY

Lišajník islandský rastie len v čistom, vysokohorskom prostredí, a je jedinečný tým, že si sám vie vyprodukovať vitamín D v naturálnej D3 forme.

Ako sa prejavuje nedostatok vitamínu D?

  • Výrazne oslabená imunita
  • Znížená schopnosť boja proti infekciám, najmä zápalu horných dýchacích ciest
  • Zhoršený priebeh zápalových ochorení tráviaceho traktu
  • Poruchy vývinu kostí, najmä u detí
  • Rýchlejší nástup osteoporózy, najmä u starších ľudí

Spolu s lecitínom poskytuje maximálnu vstrebateľnosť  pre zdravie vašich kostí, kĺbov, svalov a imunitného systému. Vitamín D3 prispieva k správnemu využitiu vápnika a fosforu, k udržaniu správneho fungovania svalov a najmä k správnemu fungovaniu imunitného systému. Unikátnosť lipozomálneho vitamínu D3 je v  synergii  s lecitínom.

Obsah balenia: 200 ml (40 dávok)

Zloženie (obsah jednej dávky):

Obsah v dennej dávke:

Lecitín slnečnicový 1050 mg  *% RVH nie je stanovené

Vitamín D3 (cholekalciferol) z lišajníka islandského (2000IU) 50 μg  1000 % RVH*

*% referenčnej výživovej hodnoty v jednej dávke

 

Ďalšie zložky: askorbát sódny (antioxidant), demineralizovaná voda, sorban draselný. Konzervanty: konzervácia lipozomálneho vitamínu D3 je nutná, keďže bez nej by mal trvanlivosť len niekoľko dní. Na konzerváciu sme zvolili akceptovaný potravinársky konzervant – sorban draselný, ktorý zabraňuje šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách a len výnimočne môže spôsobiť jemnú alergickú reakciu u mimoriadne citlivých ľudí.

Odporúčané dávkovanie:

  • Dospelí: 1x denne 5 ml (1x denne 1 čajová lyžička)

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 30 dní.

 

Artboard 1@3xArtboard 3@3xArtboard 6@3xArtboard 4@3xArtboard 5@3x

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: