127 hodnotení

Super vitamín C 1000

Prírodný vitamín C z výťažkov tropickej čerešne aceroly, pochádzajúcej zo strednej Ameriky, ktorej plody sa po zbere sušia a spracovávajú na jemný prášok obsahujúci prírodný vitamín C a ďalšie zdraviu prospešné látky (vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, E, minerály, ako napr. draslík, horčík, zinok, vápnik, železo, meď, fosfor a nenahraditeľné bioflavonoidy).

Skladom (43 ks)
Kód: V034
Značka: AVITA
€11,90
Kategória: CHOROBA
Hmotnosť: 0.3 kg

Prírodný vitamín C z výťažkov tropickej čerešne aceroly, pochádzajúcej zo Strednej Ameriky, ktorej plody sa po zbere sušia a spracúvajú na jemný prášok obsahujúci prírodný vitamín C a ďalšie zdraviu prospešné látky. Tento až trojmetrový teplomilný ker má oranžové až tmavočervené plody, ktoré majú kyslastú ovocnú chuť pripomínajúcu citróny. Acerola má pôvod v dažďových pralesoch Brazílie. Môžeme ju nájsť aj subtropických oblastiach po celom svete, ako je juhovýchodná Ázia a India. Prirodzene rastie vo voľnej prírode v niekoľkých častiach Severnej Ameriky a v amazonských pralesoch. Poznáme ju aj pod názvom tropická čerešňa, keďže je čerešni veľmi podobná.

Acerola obsahuje silnú kombináciu dôležitých vitamínov A,B,C,E. Vitamín A priamo ovplyvňuje kvalitu ľudského zraku a pomáha regenerácii pokožky, čím zamedzuje tvorbe vrások. Vitamín C je známy pomocník imunitného systému, ktorý vstupuje do tvorby kolagénu, chráni bunky pred oxidačným stresom, zvyšuje vstrebávanie železa, podporuje zdravie ciev, kostí a chrupaviek. Vitamín C spolu s vitamínmi B pomáhajú telu efektívnejšie hospodáriť s energiou a priaznivo pôsobia na psychiku a znižovanie únavy a vyčerpania. Vitamín E obsiahnutý v acerole chráni bunky pred voľnými radikálmi, a teda má antioxidačný účinok. Tento vitamín blahodarne vplýva na metabolické procesy, ktoré sa odohrávajú v pečeni. Pomáha tak pečeň chrániť pred zbytočným preťažením a stukovatením. Pečeň vďaka vitamínu E dokáže efektívnejšie udržiavať vnútorné prostredie organizmu v rovnováhe.

V acerole nájdeme potrebné zložky pre zdravie krvného systému, draslík a železo, ktoré normalizujú krvný tlak a pomáhajú v zásobovaní buniek kyslíkom. Pokožka, vlasy, zuby a kosti budú posilnené vďaka zinku a vápniku, ktoré v acerole nachádzame v dostatočnej kvalite a množstve.

Acerola obsahuje aj bohaté zdroje fosforu a medi. Fosfor, ktorý je druhým najrozšírenejším minerálnym prvkom v ľudskom tele (hneď po vápniku), prispieva k správnej stavbe kostí a zubov a udržiava správnu vodivosť nervových spojení. Meď ovplyvňuje sfarbenie pokožky a zdravie vlasov a je nevyhnutná pre zdravé kosti, kĺby, mozog a nervy.

 

Produkt Super Vitamín C 1000 je vyhľadávaný pre tieto účinky:

- ochrana pred oxidačným stresom

- podpora imunitného systému

- správne fungovanie nervového systému

- zníženie pocitu vyčerpania a únavy

- zlepšenie využitia železa v organizme

- pozitívny vplyv na tvorbu kolagénu

- zvýšenie hustoty minerálov v kostiach

- antioxidačné procesy

- regenerácia po fyzickom výkone

- zvýšenie prietoku krvi

- regulácia hladiny glukózy (cukru) v krvi

 

DÁVKOVANIE:
dospelí: 1 kapsula 1x denne

 

ZLOŽENIE KAPSULY: kapsula vyrobená z hydroxypropylmetylcelulózy a vody 

 

ZLOŽENIE:

 

Obsah v 1 kapsule
(t.j. dennej dávke)

RVH%

Výťažok z plodov aceroly
(Malpighia punicifolia) v pomere 4 : 1

10 mg

*

Kyselina askorbová (100 %)

 

1000 mg

1250 %

Bioflavonoidový komplex s hesperidínom

10 mg

*

Bioflavonoidový komplex z citrónových plodov

20 mg

*

Oxid horečnatý (58 % Mg)

 

52,759 mg

*

Oxid zinočnatý (80 % Zn)

 

2,55 mg

*

RVH% - referenčná výživová hodnota                *  referenčná výživová hodnota nebola stanovená

 

OBSAH BALENIA: 60 kapsúl

UPOZORNENIE: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Stanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte v suchom a chladnom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote do 25 °C. Uskladňujte mimo dosah a dohľad malých detí. Výživové doplnky neslúžia ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu.

HMOTNOSŤ OBSAHU: 62,4 g

Vyrobené: na Slovensku

 Artboard 1@3xArtboard 3@3xArtboard 6@3xArtboard 4@3xArtboard 5@3x

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: