25 hodnotení

VITAMIN C LIPOSOMAL PLUS

Tekutý Vitamín C v najúčinnejšej až 90 % vstrebateľnej forme. Náš lipozomálny vitamín C zabezpečuje v dennej dávke 10 ml 1000 mg vitamínu C.

Skladom (> 5 ks)
Kód: V037
€19,90
Kategória: PRODUKTY

Objavte silu vitamínu C úplne novým a revolučným spôsobom. Lipozomálny vitamín C má vďaka revolučným technológiám použitým na jeho výrobu mnohonásobne vyššiu vstrebateľnosť než bežne dostupné formy vitamínu C.

Vaše telo ho tak môže omnoho lepšie využiť, pretože účinné látky sa ľahšie dostanú presne tam, kam majú. Zatiaľ čo vstrebateľnosť a reálna využiteľnosť bežných výživových doplnkov  s vitamínom C sa pohybuje okolo 5–10 % (v závislosti od veku), lipozomálny vitamín C je s 90 % vstrebateľnosťou momentálne označovaný za najvstrebateľnejšiu formu. Tento priepastný rozdiel medzi jednotlivými typmi vitamínov je daný tým, že lipozomálny vitamín C je obalený lipozómami, malými mikro čiastočkami tuku. Tento ochranný obal zabezpečí, že molekula vitamínu C sa dostane neporušená až do krvi, odkiaľ je ľahko vstrebávaná priamo do buniek. Zdrojom lipozómov (lipidov) je geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín, často označovaný aj ako poklad zo slnečnice.

S každou dávkou lipozomálneho vitamínu C tak zároveň dostanete do tela túto cennú látku Je dôležitou súčasťou žlče nevyhnutnej na trávenie tukov. Unikátnosť lipozomálneho vitamínu C tak spočíva nielen vo výbornej využiteľnosti, ale aj v synergii vitamínu C a lecitínu. Na rozdiel od mnohých iných živočíchov, ľudia vo svojom organizme vitamín C syntetizovať nedokážu. Znamená to teda, že by ho mali prijímať buď prostredníctvom jedla alebo výživových doplnkov. Je však nutné uprednostniť kvalitu pred kvantitou, pretože kľúčová je tu práve vstrebateľnosť. Vitamín C si naše telo nevie uložiť do zásoby, a tak dochádza k tomu, že nevyužité prebytky sa z tela bez úžitku vylúčia. Práve preto odporúčame vyskúšať lipozomálnu formu vitamínu C, ktorá umožňuje bunkovú absorpciu z viac ako 90 %.

 

Vitamín C

 

Obsah balenia: 250 ml (25 dávok)

Zloženie (obsah jednej dávky v 10 ml):                                                    

Kyselina L-askorbová     1000 mg  1250 % RVH*

Lecitín slnečnicový         1050 mg   % RVH* nie je stanovené

*% referenčnej výživovej hodnoty v 10 ml

 

 

Ďalšie zložky: askorbát sódny (antioxidant), demineralizovaná voda, sorban draselný. Konzervácia lipozomálneho vitamínu C je nutná, keďže bez nej by mal trvanlivosť len niekoľko dní. Na konzerváciu sme zvolili akceptovanú potravinársku konzervačnú látku – sorban draselný, ktorý zabraňuje šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách a len výnimočne môže spôsobiť jemnú alergickú reakciu u mimoriadne citlivých ľudí.

Odporúčané dávkovanie:

  • Dospelí: 2x denne 5 ml (2x denne 1 čajová lyžička) = 1000 mg vitamínu C 1250 % RVH*
  • Tehotné a dojčiace ženy: 2x denne 5 ml (2x denne 1 čajová lyžička) = 1000 mg vitamínu C
    1250 % RVH*
  • Deti od 6 rokov: 1x denne 5 ml (1x denne 1 čajová lyžička) = 500 mg vitamínu C 625 % RVH*
  • Deti od 3 do 6 rokov: 1x denne 2,5 ml (1x denne ½ čajovej lyžičky) = 250 mg vitamínu C 312,5 % RVH*

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní.

Artboard 1@3xArtboard 3@3xArtboard 6@3xArtboard 4@3x

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: