16 hodnotení

B-KOMPLEX FORTE LIPOSOMAL

Extra dávka vitamínov skupiny B s mimoriadne vysokou vstrebateľnosťou. Vitamíny B1,B2,B3, B5,B6,B7,B9 a B12 podporujú správne fungovanie nervového systému.

Skladom (> 5 ks)
Kód: V041
€29
Kategória: PRODUKTY

Synergický efekt vitamínov skupiny B v lipozomálnej forme s lecitínom poskytuje maximálne využitie  vitamínov v tele.

 • Vitamín B1 Tiamín prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky a srdca.
 • Vitamín B2  Riboflavínprispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k zníženiu vyčerpania a únavy, k zachovaniu zdravých slizníc, k udržaniu zdravých červených krviniek, dobrého zraku a zdravej pokožky, k správnej látkovej premene železa a k fungovaniu nervového systému.

 • Vitamín B3 Niacín prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, k zníženiu vyčerpania a únavy, k udržaniu zdravej pokožky a zachovaniu zdravých slizníc.

 • Vitamín B5 kyselina pantoténová prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov, k zdravej duševnej výkonnosti a k zníženiu vyčerpania a únavy.

 • Vitamíny B6 Pyridoxín prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, psychiky a nervového systému, podporuje tvorbu červených krviniek a prispieva k regulácii hormonálnej činnosti.

 • Vitamín B7 Biotín prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnej funkcii nervového systému a psychiky, podporuje zdravie vlasov, nechtov, pokožky a slizníc.

 • Vitamín B9 kyselina listová prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva a zohráva úlohu v procese delenia buniek, preto je dôležitá v období pred a počas tehotenstva, prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania, k správnemu fungovaniu imunitného systému a k správnej tvorbe krvi.

 • Vitamín B12  Kyanokobalamínprispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnej látkovej premene homocysteínu, k normálnej tvorbe červených krviniek, fungovaniu imunitného a nervového systému a k zníženiu vyčerpania a únavy.

 

Obsah balenia: 200 ml (20 dávok pre dospelých)

Zloženie (obsah jednej dávky):

Lecitín slnečnicový                    1050 mg   nestanovené

Vitamín B1 Tiamín                        3,2 mg   291 % RVH*

Vitamín B2 Riboflavín,                  4,6 mg   329 % RVH*

Vitamín B3 Niacín                          60 mg   375 % RVH*

Vitamín B5 Kyselina pantoténová  22 mg   367 % RVH*

Vitamín B6 Pyridoxín                       3 mg   214 % RVH*

Vitamín B7 Biotín                          240 μg   480 % RVH*

Vitamín B9 Kyselina listová          800 μg    400 % RVH*

Vitamín B12 Kyanokobalamín        60 μg  2400 % RVH*

 *% referenčnej výživovej hodnoty v jednej dávke


Ďalšie zložky: slnečnicový lecitín, demineralizovaná voda, sorban draselný, antioxidant askorbát sodný. Konzervačné látky: konzervácia lipozomálnych vitamínov skupiny B je nutná, keďže bez nej by mali trvanlivosť len niekoľko dní. Na konzerváciu sme zvolili akceptovanú potravinársku konzervačnú látku – sorban draselný, ktorý zabraňuje šíreniu plesní a kvasiniek v potravinách a len výnimočne môže spôsobiť jemnú alergickú reakciu u mimoriadne citlivých ľudí.

 

 

Odporúčané dávkovanie:

 • Dospelí: 1x denne 10 ml (1x denne 1 polievková lyžica)
 • Deti od 3 rokov: 1 x denne 2 ml (1 x denne ½ čajovej lyžičky)
 • Tehotné a dojčiace ženy: 1 x denne 5 ml (1 x denne 1 čajová lyžička)

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 30 dní.

 

Piktogramy kvality:

Artboard 3@3x Artboard 4@3x

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: