Neohodnotené

Ibiza Sunrise 30 g

Vychutnajte si náš prémiový BIO ľadový čaj Ibiza Sunrise, ktorý v sebe spája jemnosť bieleho čaju Pai Mu Tan a tradičný zelený čaj China Chun Mee
s osviežujúcimi tónmi citrónovej trávy, pomarančovej a citrónovej kôry.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Kód: V162
Značka: AVITA
€5,90
Kategória: ORGANICKÉ ĽADOVÉ ČAJE
Hmotnosť: 0.03 kg
Položka bola vypredaná…
IBIZA SUNRISE 30 g kolaz
Novinka Tip

Prírodné arómy spolu s exotickou papájou, jemne pikantným zázvorom, koreňom sladkého drievka, brusnicami a granátovým jablkom vytvárajú dokonalú harmóniu chutí.

Brusnice a granátové jablko dodávajú čaju jemne kyselkavý ovocný nádych. Zázvor s trstinovým cukrom a koreň sladkého drievka zas pridávajú čaju sladkastú a korenistú hĺbku, ktorá je vyvážená exotickým nádychom papáje.

Doprajte si osviežujúci zážitok a s každým dúškom pocíťte, ako sa vaše telo i myseľ obnovujú.

Ako si správne pripraviť ľadový čaj?

Caj piktogram mnozstvoCaj piktogram teploty vody 70 80Caj piktogram dlzka luhovania 1-2

Na teplote vody záleží

Každý čaj sa lúhuje pri inej teplote. Čím menej je list zoxidovaný, tým nižšia musí byť teplota. Preto prvá vec pri príprave čaju je ohriatie vody na správnu teplotu podľa typu čaju:

  • biely čaj – 70 °C
  • zelený čaj 80 – 85 °C
  • čierny čaj 95 - 100 °C
  • ľadový čaj 70 – 80 °C

Prečo je teplota vody dôležitá? Ak napríklad lúhujete zelený čaj pri teplote čierneho čaju, je dosť pravdepodobné, že spálite čajové listy a výsledný čaj bude mať nepríjemnú chuť. Ak lúhujete čierny čaj pri nižšej teplote ako je potrebná, z čaju nevylúhujete všetky dôležité živiny, ktoré obsahuje.

Použite čajový filter alebo vrecúško

Kým sa voda zohreje, pripravte si presné množstvo čaju, ktorý sa chystáte lúhovať. Na lúhovanie môžete použiť kovové či papierové filtre alebo vrecúška.

Je naozaj dôležité aby ste na každý čaj použili správne množstvo. Príliš veľa čaju totiž spôsobí, že výsledný čaj bude príliš koncentrovaný a silný, zatiaľ čo pri použití príliš malého množstva čajovej zmesi získame čaj bez chuti.

Lúhujte dostatočne dlho

Čaj by ste mali zalievať pomaly a naozaj dôsledne sledovať čas lúhovania - je veľmi dôležité, aby čajové listy neboli v kontakte s vodou dlhšie, ako je potrebné.

Čas lúhovania sa tiež líši podľa typu čaju, napríklad biele a zelené čaje, alebo aj niektoré čaje Oolong majú kratší čas lúhovania, čierny čaj alebo čaj Pu Erh je zas potrebné lúhovať dlhšie.

Dobrú chuť!

Po uplynutí potrebnej doby lúhovania vyberte filter alebo vrecúško s čajovou zmesou a podávajte. Teraz si už len stačí vychutnať skvelú šálku čaju.

Chuť: Grapefruit – citrónová chuť

ZLOŽENIE:
Biely čaj Pai Mu Tan, zelený čaj China Chun Mee, citrónová tráva, pomarančová kôra, citrónová kôra, koreň sladkého drievka, prírodná aróma, papája, zázvor (zázvor, surový trstinový cukor), brusnice, granátové jablko. Prémiová zmes so zložkami z udržateľného pestovania a prírodnými arómami.

 

Priemerne obsahuje 100 ml čaju*

Energia

9 kJ
2 kcal

tuky

< 0,1 g

cukry

< 0,1 g

z toho nasýtené

< 0,1 g

biekoviny

< 0,1 g

sacharidy

< 0,1 g

sodík

< 0,1 g

 

OBSAH BALENIA: 30 g

 

UPOZORNENIE: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 Caj bio_1Hand MadeEthical

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: