Neohodnotené

Strawberry Breeze 30 g

BIO prémiový čaj Strawberry Breeze predstavuje harmonickú zmes čierneho čaju Assam z južnej Indie, ktorá ponúka bohatú a plnú chuť.

Skladom (27 ks)
Kód: V161
Značka: AVITA
€5,90
Kategória: ORGANICKÉ ĽADOVÉ ČAJE
Hmotnosť: 0.03 kg
STRAWBERRY BREEZE 30 g kolaz
Novinka Tip

Bazalka a tulsi prinášajú jemné bylinkové tóny, ktoré sa krásne prelínajú s osviežujúcou citrónovou kôrou a citrónovou trávou.

Višne a jahody, spolu s červenými ríbezľami, dodávajú čaju ovocnú sladkosť a ľahkú kyselkavosť. Lúčna sladkosť obohacuje čaj o jemnú kvetinovú arómu, čím zvyšuje jeho komplexnosť.

Tento čaj je dokonalou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vyváženú a osviežujúcu zmes s bohatou chuťou. S každou šálkou tohto výnimočného čaju zažite jedinečné spojenie prírodných chutí a ľadového osvieženia.

Ako si správne pripraviť ľadový čaj?

Caj piktogram mnozstvo 13 15Caj piktogram teploty vodyCaj piktogram dlzka luhovania 3-5

Na teplote vody záleží

Každý čaj sa lúhuje pri inej teplote. Čím menej je list zoxidovaný, tým nižšia musí byť teplota. Preto prvá vec pri príprave čaju je ohriatie vody na správnu teplotu podľa typu čaju:

  • biely čaj – 70 °C
  • zelený čaj 80 – 85 °C
  • čierny čaj 95 - 100 °C
  • ľadový čaj 100 °C

Prečo je teplota vody dôležitá? Ak napríklad lúhujete zelený čaj pri teplote čierneho čaju, je dosť pravdepodobné, že spálite čajové listy a výsledný čaj bude mať nepríjemnú chuť. Ak lúhujete čierny čaj pri nižšej teplote ako je potrebná, z čaju nevylúhujete všetky dôležité živiny, ktoré obsahuje.

Použite čajový filter alebo vrecúško

Kým sa voda zohreje, pripravte si presné množstvo čaju, ktorý sa chystáte lúhovať. Na lúhovanie môžete použiť kovové či papierové filtre alebo vrecúška.

Je naozaj dôležité aby ste na každý čaj použili správne množstvo. Príliš veľa čaju totiž spôsobí, že výsledný čaj bude príliš koncentrovaný a silný, zatiaľ čo pri použití príliš malého množstva čajovej zmesi získame čaj bez chuti.

Lúhujte dostatočne dlho

Čaj by ste mali zalievať pomaly a naozaj dôsledne sledovať čas lúhovania - je veľmi dôležité, aby čajové listy neboli v kontakte s vodou dlhšie, ako je potrebné.

Čas lúhovania sa tiež líši podľa typu čaju, napríklad biele a zelené čaje, alebo aj niektoré čaje Oolong majú kratší čas lúhovania, čierny čaj alebo čaj Pu Erh je zas potrebné lúhovať dlhšie.

Dobrú chuť!

Po uplynutí potrebnej doby lúhovania vyberte filter alebo vrecúško s čajovou zmesou a podávajte. Teraz si už len stačí vychutnať skvelú šálku čaju.

Chuť: Jahodovo - Citrónová chuť

ZLOŽENIE:
Čierny čaj Assam, južná India, bazalka, citrónová kôra, prírodná aróma, tulsi, citrónová tráva, višňa, lúčna sladkosť, jahoda (3%), červené ríbezle. Prémiová zmes so zložkami z udržateľného pestovania a prírodnými arómami.

 

Priemerne obsahuje 100 ml čaju*

Energia

9 kJ
2 kcal

tuky

< 0,1 g

cukry

< 0,1 g

z toho nasýtené

< 0,1 g

bielkovin

< 0,1 g

sacharidy

< 0,1 g

sodík

< 0,1 g

 

 

OBSAH BALENIA: 30 g

 

UPOZORNENIE: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 Caj bio_1Hand MadeEthical

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: