228 hodnotení

Ashwagandha AA+ / eko balenie 60+14 kapsúl

Organický extrakt z koreňa indického ženšenu KSM-66 najvyššej kvality. Prírodný adaptogén. Výhodné EKO balenie 60 + 14 kapsúl. 

Skladom (22 ks)
Kód: V053
Značka: AVITA
€17,90
Kategória: STRES
Hmotnosť: 0.3 kg

Ašvaganda je spojenie dvoch slov pochádzajúcich zo sanskritu – „ašva“ znamená kôň a „ganda“ silu. Konská sila sa vzťahuje na silné účinky, ktorými rastlina disponuje. Koreň rastliny Withania somnifera Dunal označovanej ako ašvaganda. Klinické testy preukázali účinnosť látok obsiahnutých v tejto rastline a zaraďuje sa medzi tzv. adaptogény. Adaptogény nazývané aj stimulátory, harmonizátory či toniká ovplyvňujú procesy v organizme tak, aby sa vytvorila odolnosť organizmu proti nepriaznivým vplyvom.

Účinky ašvagandy sa prejavujú v rámci viacerých procesov v ľudskom organizme. Zvýšenie mužského pohlavného hormónu testosterónu zaručí viac energie v každodennom živote. Klinické štúdie potvrdili minimalizovanie pocitov úzkosti, zníženie stresového hormónu kortizolu a zvýšenie pozornosti a stavu bdelosti. Užívanie ašvagandy pomáha normalizovať aj hladinu krvného cukru a organizmus si vie ľahšie poradiť s prebytkom cholesterolu.

Vplyv látok obsiahnutých v ašvagande sa neprejavuje len na fyzickej úrovni, ale pozitívne vplýva aj na mentálnu a duševnú pohodu človeka. Jasnosť myslenia a pozornosť sa vplyvom ašvagandy zvyšujú, čo prispieva k lepším výkonom a lepším rozhodnutiam v pracovnom aj osobnom živote. Ašvaganda bola v ajurvéde odporúčaná tým, ktorým sa nedarilo dosiahnuť pokojný spánok. Klinické štúdie potvrdili túto schopnosť a koreň rastliny je jednou z možností, ako ovplyvniť kvalitu spánku. Okrem pokojného spánku prispieva tento koreň aj ku zlepšeniu pamäte a lepšej motorickej kontrole, ktorá sa vekom a životným štýlom prirodzene vytráca.

ASHWAGANDHA AA+ obsahuje ašvagandu s označením KSM-66. ,,Ashwagandha KSM-66“ je koreňový extrakt s najvyššou koncentráciou kompletného spektra účinných látok na trhu, pričom zachováva všetky prírodné zložky byliny v pôvodnej rovnováhe. Obsahuje najvyšší percentuálny podiel účinnej látky, tzv. withanolidov (5%)  zo všetkých aktuálne dostupných extraktov získaných výlučne z koreňa. Vyrába sa s pomocou jedinečného postupu extrakcie založeného na zásadách „zelenej chémie“ bez použitia alkoholu alebo iného chemického rozpúšťadla.

Produkt ASHWAGANDHA AA+ je vyhľadávaný pre tieto účinky:

- znižovanie stresu

- zlepšovanie pamäte a kognitívnych funkcií

- silné antioxidačné účinky

- zlepšenie spánku

- normalizácia funkcie štítnej žľazy

- pozitívny vplyv na kvalitu vlasov a kože

- ovplyvňovanie hormonálnej rovnováhy

- regulácia hmotnosti a chuti do jedla

- podpora sexuálneho a reprodukčného zdravia

- zvýšenie vytrvalosti

- pomoc pri tvorbe svalovej hmoty

 

DÁVKOVANIE:
dospelí: 2 kapsuly 1x denne

 

ZLOŽENIE KAPSULY: kapsula vyrobená z hydroxypropylmetylcelulózy a vody

 

ZLOŽENIE:

 

Obsah v 1 kapsule

Obsah v 2 kapsulách (t.j. dennej dávke)

 

RVH%

 

ASHWAGANDHA KSM-66

(100 % extrakt z koreňa rastliny Withania somnifera Dunal)

300 mg

600 mg

*

RVH% - referenčná výživová hodnota
*  referenčná výživová hodnota nebola stanovená

OBSAH BALENIA: 60 kapsúl + 14 kapsúl

UPOZORNENIE: Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchom a chladnom prostredí, v dobre uzavretom obale. Uskladňujte mimo dosah a dohľad malých detí. Výrobok neslúži ako náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Stanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť.

HMOTNOSŤ OBSAHU: 25,3 g

Krajina pôvodu: India

Vyrobené: na Slovensku

Artboard 1@3xArtboard 3@3xArtboard 6@3xArtboard 4@3xArtboard 5@3x

 

Nevypĺňajte toto pole:
M Avatar autora 2.9.2021 12:09
Dobry den. Kedy najlepsie uzivat ashwangandu rano alebo vecer?
Odpovedať
A Avatar autora Ashwagandha 30.3.2022 13:09
Dobrý deň, pripájam sa k otázke... aj mňa by to zaujímalo...
Odpovedať
I Avatar autora 1.3.2024 10:30
Dobrý deň, ashwagandha má viacero účinkov, takže podľa toho môžete prispôsobiť aj čas jej užívania. Pokiaľ sa sústredíte hlavne na stres počas dňa a výkon či energiu, môžete užívať 2 kapsule ráno po jedle. Pokiaľ ju užívate primárne kvôli horšej kvalite spánku, môžete si dať 1 kapsulu ráno a 1 večer, aby sa pôsobenie withanolidov rovnomerne rozložilo.