1 hodnotenie

Energy Boost 100 g

Organická čajová zmes Energy Boost v sebe kombinuje tri druhy zeleného čaju, biely čaj, vybrané zdraviu prospešné byliny a celé kúsku ovocia. Vytvára tak sviežu chuť pre každého milovníka čaju. 

Skladom (5 ks)
Kód: V136
Značka: AVITA
€15,90 –20 % €12,72
Kategória: ORGANICKÉ ZELENÉ ČAJE
Hmotnosť: 0.1 kg
Energy Boost 100 g kolaz
Novinka Tip
€15,90 –20 %

Tajomstvom fantastickej chuti našich organických čajov sú celé čajové lístky, celé kúsky ovocia a vybrané koreniny – ide o suroviny najvyššej kvality vyberané pod odborným dohľadom najlepších čajových baristov.

Výroba našich organických čajov dodržiava najvyššie štandardy kvality, čo potvrdzuje aj najprísnejšia európska bio certifikácia.

Pôvod zelených čajov siaha do starovekej Číny - v tradičnej čínskej medicíne je zelený čaj považovaný za „pôvodný čaj“ a používa sa na liečenie mnohých fyzických a duševných chorôb.

Organická čajová zmes Energy Boost v sebe kombinuje zelený čaj China Gunpowder, zelený čaj Matcha, zelené maté a biely čaj Pai Mu Tan s citrusovou chuťou citrónovej trávy, citrónovej kôry a šalvie. Vybrané zdraviu prospešné byliny ako listy moringy, slezu, guarany či riasa spirulina doplnené o sladkú chuť celých kúskov marhule a broskyne vás nabijú energiou kedykoľvek počas dňa. Táto kombinácia vytvára sviežu chuť pre každého milovníka čaju. 

Ako si správne pripraviť čaj?

Caj piktogram mnozstvoCaj piktogram teploty vody 75 80Caj piktogram dlzka luhovania 2-3

Na teplote vody záleží

Každý čaj sa lúhuje pri inej teplote. Čím menej je list zoxidovaný, tým nižšia musí byť teplota. Preto prvá vec pri príprave čaju je ohriatie vody na správnu teplotu podľa typu čaju:

  • biely čaj – 70 °C
  • zelený čaj 80 – 85 °C
  • čierny čaj 95 - 100 °C

Prečo je teplota vody dôležitá? Ak napríklad lúhujete zelený čaj pri teplote čierneho čaju, je dosť pravdepodobné, že spálite čajové listy a výsledný čaj bude mať nepríjemnú chuť. Ak lúhujete čierny čaj pri nižšej teplote ako je potrebná, z čaju nevylúhujete všetky dôležité živiny, ktoré obsahuje.

Použite čajový filter alebo vrecúško

Kým sa voda zohreje, pripravte si presné množstvo čaju, ktorý sa chystáte lúhovať. Na lúhovanie môžete použiť kovové či papierové filtre alebo vrecúška.

Je naozaj dôležité aby ste na každý čaj použili správne množstvo. Príliš veľa čaju totiž spôsobí, že výsledný čaj bude príliš koncentrovaný a silný, zatiaľ čo pri použití príliš malého množstva čajovej zmesi získame čaj bez chuti.

Lúhujte dostatočne dlho

Čaj by ste mali zalievať pomaly a naozaj dôsledne sledovať čas lúhovania - je veľmi dôležité, aby čajové listy neboli v kontakte s vodou dlhšie, ako je potrebné.

Čas lúhovania sa tiež líši podľa typu čaju, napríklad biele a zelené čaje, alebo aj niektoré čaje Oolong majú kratší čas lúhovania, čierny čaj alebo čaj Pu Erh je zas potrebné lúhovať dlhšie.

Dobrú chuť!

Po uplynutí potrebnej doby lúhovania vyberte filter alebo vrecúško s čajovou zmesou a podávajte. Teraz si už len stačí vychutnať skvelú šálku čaju.

 

ZLOŽENIE:
zelený čaj China Gunpowder*, biely čaj Pai Mu Tan*, zelené maté*, citrónová tráva*, citrónová kôra*, listy moringy*, prírodná citrónová aróma, šalvia*, prírodná marhuľová aróma, marhuľa*, broskyňa*, slez*, guarana*, spirulina*, zelený čaj Matcha*.
* Certifikované bio

 

Priemerne obsahuje 100 ml čaju*

Energia

9 kJ
2 kcal

tuky

< 0,1 g

cukry

< 0,1 g

z ktorých nasýti

< 0,1 g

proteín

< 0,1 g

sacharidy

< 0,1 g

sodík

< 0,1 g


*  na báze nálevu 3 g čaju zaliateho 200 ml vody na 7 minút.

 

OBSAH BALENIA: 100 g

 

UPOZORNENIE: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

 Caj bio_1Hand MadeEthical

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: