91 hodnotení

Balíček pre dojčiace mamičky

Jedinečná kombinácia výživových doplnkov pre dojčiace mamičky. Vďaka lipozomálnemu vit C, Moringe a jódu doprajete svojmu telu všetko čo potrebuje počas tohto náročného obdobia.

Skladom (17 ks)
Kód: B618
Značka: AVITA
€66,80 –20 % €53,44
Kategória: VÝHODNÉ BALÍČKY
Hmotnosť: 1.1 kg
Balicek pre dojciace mamicky a tehotne zeny
Akcia Tip
€66,80 –20 %

Ženy, ktoré dojčia, by mali jesť vyváženú stravu s dostatkom bielkovín, vápnika, železa a vitamínov. Pre správne fungovanie tela ženy aj dieťaťka je dôležité prijímať vitamín D jódDoplniť do tela dostatok jódu nie je také jednoduché, keďže sa vyskytuje najmä v rybách, morských živočíchoch a samozrejme v jodidovanej soli. Množstvo mamičiek však zo zdravotných dôvodov obmedzuje slnenie, konzumáciu rýb či nadmerné solenie, preto je v tomto prípadne vhodné investovať aj do výživových doplnkov. Kým denná odporúčaná dávka Jódu pre dospelých je 150 μg (deti do 5 rokov 90 μg, deti od 6 do 12 rokov 120 μg), u tehotných a dojčiacich žien je to 220 až 250 µg. V tehotenstve a v období dojčenia potreba jódu značne stúpa.

 

Koncentrácia vitamínu C v materskom mlieku sa pohybuje od 44 do 158mg/L a veľmi málo súvisí s príjmom v strave matky.  Ak matka prijíma málo vitamínu C, telo matky obetavo udržuje hladinu vitamínu C v mlieku a to aj za cenu vlastného nedostatku. Naopak, ak prijíma extra veľa (nad 1000mg denne), do mlieka sa dostane aj tak len určité potrebné množstvo. Z toho vyplýva, že vitamíny by mala jesť predovšetkým matka, aby nemala vlastný nedostatok.

Po pôrode je zdravý imunitný a nervový systém matky veľmi dôležitý – vďaka omega-3 mastným kyselinám, ktoré spoločne s horčíkom zaručujú psychickú pohodu, mamičky zvládajú stresové situácie lepšie. Produkt Moringa Premium prirodzeným spôsobom zvyšuje energiu tehotným ženám a ženám po pôrode a jej užívanie sa odporúča aj po pôrode na podporu produkcie materského mlieka.


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: