Pripravte si chutné Moringa smoothie!

moringa-smothie

Pripravte si chutné Moringa smoothie!

Superpotravina Moringa začína získavať čoraz viac popularity pre svoj vysoko výživný profil, silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Vyskúšajte náš recept na chutné a nutrične bohaté smoothie.

Suroviny:

1 banán
kúsky čerstvého ananásu
voda alebo rastlinné mlieko
med
čajová lyžička Moringy
kokos

 

Postup:

Všetky suroviny jednoducho vymiešate v mixéri a nápoj posypete kokosom.

 

Prečo Moringa Smoothie?

1. Moringa je bohatým zdrojom vitamínov, minerálov a aminokyselín.


Obsahuje významné množstvo vitamínu A, C a E, vápnik, draslík a proteín.

 

2. Bojuje proti voľným radikálom.


Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom, teda molekulám, ktoré spôsobujú oxidačný stres, poškodenie buniek a zápal. Moringa obsahuje aj antioxidanty nazývané flavonoidy, polyfenoly a kyselinu askorbovú v listoch, kvetoch a semenách. Extrakty listov Moringy majú podľa štúdií vyššiu antioxidačnú aktivitu, schopnosť zachytávať radikály a vyššiu inhibíciu oxidácie lipidov, proteínov a DNA ako jej kvety a semená.

 

3. Bojuje proti zápalu.


Zápal môže viesť k chronickým ochoreniam, ako je cukrovka, dýchacie problémy, kardiovaskulárne ochorenia, artritída a obezita. Moringa znižuje zápal potlačením zápalových enzýmov a proteínov v tele. Koncentrát moringových listov tak môže významne znížiť zápal v bunkách.

 

4. Pomáha znížiť niektoré príznaky cukrovky.


Prášok z listov Moringy bol účinný pri znižovaní hladín lipidov a glukózy a regulovaní oxidačného stresu u diabetických pacientov. To znamená, že znižuje hladinu cukru v krvi a cholesterolu, a zároveň zlepšuje ochranu pred poškodením buniek.

 

5. Chráni kardiovaskulárny systém.


Prášok z listov Moringy má priaznivé účinky na srdce, najmä pri kontrole krvných lipidov, prevencii tvorby plakov v artériách a znížení hladiny cholesterolu.

 

6. Podporuje zdravie mozgu.


Moringa podporuje zdravie mozgu aj jeho kognitívne funkcie. Bola tiež testovaná ako podporná liečba Alzheimerovej choroby s priaznivými výsledkami. Vysoký obsah vitamínov E a C bojuje proti oxidácii, ktorá vedie k degenerácii neurónov a zlepšuje funkciu mozgu. Je tiež schopná normalizovať neurotransmitery serotonín, dopamín a noradrenalín v mozgu. Práve tieto látky zohrávajú kľúčovú úlohu v súvislosti s pamäťou, náladami, funkciami orgánov, reakciami na podnety.

 

7. Chráni pečeň.


Moringa obsahuje vysoké koncentrácie polyfenolov v listoch a kvetoch, ktoré chránia pečeň pred oxidáciou, toxicitou a poškodením. Pečeň je zodpovedná za detoxikáciu krvi, produkciu žlče, metabolizmus fruktózy, metabolizmus tukov a spracovanie živín a tieto funkcie môže plniť iba pomocou pečeňových enzýmov, takže je nevyhnutné, aby zostali v normálnych hladinách. Nižšie hladiny pečeňových enzýmov môžu zhoršiť jej schopnosť filtrovať krv.

 

8. Bojuje proti infekciám.


Moringa má antibakteriálne a antifungálne vlastnosti bojujúce proti infekciám. Je účinná proti určitým typom húb, ktoré spôsobujú infekcie kože a kmeňom baktérií zodpovedných za infekcie krvi a močových ciest a zažívacie problémy.

 

9. Moringa Smoothie má skvelú chuť!


Prášok listov sa považoval za bezpečný v štúdiách na ľuďoch, dokonca aj vo väčších dávkach, ako je obvyklé. Prášok má jemnú príchuť. Jednoducho otvorte dve tabletky (dennú dávku – 620 mg), primiešajte do smoothie alebo posypte šalát.

 

Doplnky výživy nenahrádzajú pestrú stravu a zdravý životný štýl.

Najdete nás i na MALL.SK

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie