ZINOK+SELÉN=SILNEJŠIA IMUNITA

ZINOK+SELÉN=SILNEJŠIA IMUNITA

ZINOK+SELÉN=SILNEJŠIA IMUNITA

 

Súčasná pandémia koronavírusu rozprúdila diskusiu o posilňovaní imunity. Vitamín Dvitamín C nájdeme určite v takmer každej domácej lekárničke. Nie sú to však len vitamíny, ktoré zvyšujú imunitnú odolnosť organizmu. Najdôležitejšími minerálmi s imunostimulačným účinkom sú zinok a selén. 

Zinok je minerál, ktorý je v ľudskom tele koncentrovaný najmä vo svaloch, kostiach, koži, obličkách, podžalúdkovej žľaze a očiach a u mužov v prostate. Vo vysokej koncentrácii sa nachádza v očných tkanivách, najviac v očnej dúhovke. Pri jeho zníženej hladine môže dôjsť až k poruchám zraku. Okrem toho má zinok významné účinky protivírusovej obrany – podporuje tvorbu interferónov a bunkové mechanizmy protivírusovej imunity. Jeho nedostatok v organizme sa prejavuje častými infekciami – aj horných dýchacích ciest. V prípade výskytu rizikových faktorov pre ochorenie COVID-19, akými sú napríklad vyšší vek, obezita, cukrovka či rôzne poruchy imunity, môže mať nedostatok zinku závažné dôsledky. 

Štúdie dokazujú, že pri bežnom prechladnutí môže včasné užívanie zinku skrátiť trvanie ochorenia o 1-3 dni a v laboratóriách (v štúdiách in vitro) sa dokázala schopnosť zinku zabrániť rozmnožovaniu rinovírusov (spôsobujú prechladnutie) a koronavírusov SARS-CoV. Zinok tiež pomáha znižovať   aktivitu enzýmu ACE2, ktorý je nevyhnutný na prestup vírusu do bunky. Navyše, má preukázané antibakteriálne účinky a jeho antioxidačné účinky pomáhajú znižovať oxidačný stres buniek.

ZINOK+SELÉN=SILNEJŠIA IMUNITA+

Aj keď množstvo zinku, ktoré naše telo potrebuje, nie je vysoké, jeho účinky na náš organizmus sú obrovské. Ľudské telo však nedisponuje systémom, ktorý by zásoby zinku udržiaval a príjem zo stravy (cereálie, mäso, morské ryby, zelený špenát, orechy, strukoviny či horká čokoláda) obyčajne nepokryje dennú potrebu. Denné dávky zinku odporúčané WHO sú priemerne 8,5 mg denne. U detí sa pohybujú od 5 do 7 mg, u dospelých 15 mg, u športovcov a rizikových skupín 25 mg. V prevencii respiračných ochorení je odporúčaná denná dávka maximálne 25 mg a to z dôvodu, že nadbytok zinku v tele vedie k nedostatku medi, čo môže následne narúšať metabolické pochody závislé od katiónu medi. V liečbe pacientov s ochorením COVID-19 je potrebné použiť mnohonásobne vyššie dávky.

Minerál selén sa v organizme nachádza najmä v pečeni, obličkách, slezine a pankrease. V mužskom tele ho nájdeme aj v semenníkoch, vďaka čomu ovplyvňuje potenciu a dozrievanie spermií. Okrem plodnosti je nevyhnutný pre naše srdce, nervy, pohybový aparát, podporuje imunitný systém, udržiava zdravé vlasy a nechty a prispieva aj k správnemu fungovaniu štítnej žľazy nervy. Okrem toho, rovnako ako zinok, aj selén chráni naše oči. A to tak, že neutralizuje voľné radikály, ktoré dokážu poškodiť sietnicu a iné časti oka.

Častým prejavom nedostatku selénu v organizme je znížená výkonnosť až slabosť, poruchy pečene a kožné ochorenia.

ZINOK+SELÉN=SILNEJŠIA IMUNITA

Aj selén má imunostimulačné účinky - vo  forme  seleničitanu sodného  je schopný znemožniť prienik vírusu cez zdravú bunkovú membránu, čím bráni šíreniu infekčnosti. Dáta ukazujú, že v krvi pacientov pozitívnych na COVID-19 bol pozorovaný nedostatok selénu. Doterajšie poznatky vedcov v súvislosti s ochorením COVID-19 potvrdzujú, že vyššie hladiny selénu v tele sú spojené s lepším prežívaním pacientov s koronavírusom.  

Posilnite si imunitu vďaka lipozomálnej kombinácii zinok + selén.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie